Musk gotów zbudować nowy system energetyczny Portoryko

opublikowano: 06-10-2017, 07:04
aktualizacja: 06-10-2017, 07:05

Elon Musk odpowiedział twierdząco na pytanie, czy jego firma mogłaby stworzyć bazujący na źródłach odnawialnych system energetyczny zniszczonego przez kataklizm Portoryko.

Niedawno pojawiły się głosy, że zniszczenia na Portoryko można wykorzystać do budowy nowego systemu energetycznego, opartego na energii słonecznej i systemie jej gromadzenia. Pytanie skierowano do Elona Muska, którego spółka Tesla realizowała już w przeszłości podobne projekty.

Zobacz więcej

Elon Musk

Bloomberg

- Zespół Teslo robił to już na wielu mniejszych wyspach na świecie, ale nie ma ograniczenia skali, więc można to zrobić także na Portoryko – odpowiedział Musk podkreślając, że decyzja zależy od rządu, ale przede wszystkim mieszkańców wyspy.

Rząd Portoryko wydaje się zainteresowany projektem. Gubernator Ricky Rossello zaprosił Muska do rozmów. Stwierdził, że jeśli miliarder chciałby pokazać światu pełne możliwości opracowanej przez Teslę technologii, Portoryko może być flagowym projektem spółki Muska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / Musk gotów zbudować nowy system energetyczny Portoryko