MVV Esco i Ruhrgas Energie kupią SEC

Bogdan Tychowski
opublikowano: 22-03-2002, 00:00

Szczecin. Wszystko wskazuje na to, że 49,9 proc. udziałów w Szczecińskiej Energetyce Cieplnej obejmie konsorcjum firm MVV Esco Polska i Ruhrgas Energie z Niemiec, które zapłaci za nie miastu ponad 108 mln zł. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że z rokowań wycofała się firma RWE Plus z Niemiec.

— Nie potwierdzam i nie zaprzeczam. Oficjalnie o rozstrzygnięciu poinformuję w najbliższy wtorek — powiedział nam Tomasz Brzozowski, sekretarz zarządu Szczecina.

Podpisanie umowy prywatyzacyjnej planowane jest na koniec marca.

O zakup udziałów w SEC ubiegało się osiem firm. Spośród nich na tzw. krótkiej liście znalazły się następujące przedsiębiorstwa i konsorcja: Konsorcjum MVV Esco Polska i Ruhrgas Energie z Niemiec, Sydkraft ze Szwecji, E.dis Energie Nord z Niemiec, Dalkia Termika z Francji oraz RWE Plus z Niemiec. Do złożenia ofert wiążących zaproszono jedynie dwie z nich: RWE Plus i konsorcjum złożone z MVV Esco Polska i Ruhrgas Energie. Teraz w finale zostało tylko konsorcjum.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Polecane