Na giełdach w Azji panowały mieszane nastroje

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 27-09-2001, 08:56

Na giełdach w Azji panowały w czwartek mieszane nastroje. Gracze sprzedawali głównie spółki technologiczne po licznych cięciach prognoz wyników przez amerykańskich analityków. Końcówka sesji pozwoliła jednak indeksom odrobić straty.

W Japonii, obok kursów Sony, Fujitsu, NEC, Hitachi, Toshiba i Canon, które spadały w obawie przed spadkiem popytu na wyroby spółek w USA. Słabo spisywały się także papiery banków. Notowania Mizuho Holdings, największego z nich, straciły ponad 2 proc. Do udanych mogą zaliczyć czwartek udziałowcy telekomów. Mocno wzrastał kurs NTT DoCoMo, gdyż rynek liczy, że spowolnienie gospodarcze w stosunkowo niewielkim stopniu dotknie ten sektor.

Koreański indeks Kospi zanotował lekką zniżkę, a przyczyniły się do tego głównie akcje Samsung Electronics. Spadek tajwańskiego wskaźnika TWSE wywołał z kolein Taiwan Semiconductor Manufacturing, który nerwowo zareagował na przecenę producentów chipów w USA.

W Hongkongu, który był najsilniejszym rynkiem azjatyckim, zwyżkowały ceny akcji deweloperów. Inwestorzy liczą, że Fed w przyszłym tygodniu ponownie obetnie stopy procentowe, a bank centralny Hongkongu podąży jego śladem.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na giełdach w Azji panowały mieszane nastroje