Na GPW nadal trwa zwyżka na przekór Europie

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 06-09-2001, 10:40

Warszawski parkiet nadal pozostaje nieczuły na zachowanie rynków zagranicznych. Pomimo spadku cen akcji w Europie, wskaźniki WIG20 i TechWIG ostro zwyżkują. Gwiazdą notowań jest TPSA, która koncentruje na sobie znaczną część łącznych obrotów GPW. Wycena operatora poważnie zyskuje po sprzedaży Francuzom przez MSP pakietu po 20 zł za akcję. Rośnie także cena papierów pozostałych spółek TMT.

Mocny jest kurs Elektrimu, który sfinalizował umowę z Vivendi. Notowaniom holdingu nie zaszkodziła wypowiedź Francuzów, w której nie uznali oni inwestycji w Polsce za strategiczne. Wzrasta także kurs Elektrimu Kable, ze sprzedaży której na razie wycofał się Elektrim. Jest to zgodne z dzisiejszymi typami analityków z BM BPH.

Po wczorajszych wzrostach wywołanych spekulacjami na temat ceny oferowanej przez Węgrów i Austriaków za PKN Orlen, w czwartek kurs koncernu nadal rośnie. Walka między MOL i OMV nabiera rumieńców, ale pamiętajmy, że spółka z Płocka będzie musiała kiedyś „wyrównać rachunki”, płacąc sowicie za udziały w kapitale partnera.

Rośnie także cena MCI, wokół którego wiele się dzisiaj dzieje. Mamy już nowego prezesa bankiera.pl, który kierując wcześniej portalem poland.com niczym specjalnym się nie wyróżnił. Rozstrzygają się także losy tej ostatniej witryny. Vivendi nie kupiło spółek internetowych Elektrimu i teraz holdin nie za bardzo wie, co z tym fantem zrobić.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na GPW nadal trwa zwyżka na przekór Europie