Na GPW spodziewana sesja 'na plusie'

Internet Securities
opublikowano: 30-11-2005, 09:35

Analitycy oczekują dobrych nastrojów na środowej sesji na warszawskiej giełdzie, ze względu na pozytywną "końcówkę" notowań i korzystne dane o PKB za III kw. 2005 roku.

Analitycy oczekują dobrych nastrojów na środowej sesji na warszawskiej giełdzie, ze względu na pozytywną "końcówkę" notowań i korzystne dane o PKB za III kw. 2005 roku.

„Wczorajsza dobra końcówka na GPW jest dobrym sygnałem dla posiadaczy akcji. W obliczu braku wzmożonej podaży stronie popytowej udało się obronić ważny poziom 2500 pkt, co dobrze świadczy o kondycji rynku” – napisał w komentarzu Maciej Bobrowski, analityk Beskidzkiego Domu Maklerskiego.

Dodał, że opublikowane we wtorek po sesji dane o PKB pokazują, że gospodarka rozwija się nieco lepiej niż prognozowali analitycy.

„Podane dane powinny być dobrze przyjęte przez inwestorów i zapewne wpłyną na otwarcie dzisiejszych notowań” – czytamy w komentarzu.

We wtorek na zamknięciu indeks największych spółek WIG 20 wzrósł o 0,28% i osiągnął poziom 2511,87 pkt. Obroty na rynku ciągłym (wraz z PDA) wyniosły 927 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na GPW spodziewana sesja 'na plusie'