Na GPW spokój, rośnie Zremb-Chojnice

GRA
opublikowano: 28-04-2011, 12:07

W czwartek przed południem warszawskie indeksy są spokojne. WIG20 jest na tym samym poziomie, co wczoraj, a mWIG40 zniżkuje o 0,2 proc.

Liderem sesji jest dziś Zremb-Chojnice. Producent stalowych kontenerów zyskuje prawie 8 proc.

- Akcje są niedowartościowane – komentuje Krzysztof Kosiorek-Sobolewski, prezes i akcjonariusz Zrembu.

Dobrze zachowuje się też Anti – zyskuje prawie 6 proc. Najsłabiej zachowuje się Fortis – traci prawie 9 proc. Należy jednak pamiętać, że akcje banku charakteryzuje mała płynność, więc kurs może podlegać znaczącym wahaniom.

Wśród spółek z WIG20 najlepiej zachowuje się PZU, który zyskuje ponad 1 proc., a najsłabiej – Bogdanka, która tanieje o 0,6 proc.

Na małym plusie jest BZ WBK, który podał, że w pierwszym kwartale poprawił wyniki na wszystkich poziomach. Wynik odsetkowy wzrósł z 424 mln zł do 494 mln zł, a prowizyjny – z 332 mln zł do 339 mln zł. Zysk operacyjny zwiększył się nieznacznie - z 348,8 mln zł do 350 mln zł, a netto wyraźniej – z 233 mln zł do 270 mln zł.

- Wyniki BZ WBK oceniamy bardzo pozytywnie, aczkolwiek nie oczekujemy zdecydowanej reakcji rynku, gdyż generalnie były one zgodne z oczekiwaniami – napisał w porannym komentarzu Grzegorza Zawada, analityk Domu Maklerskiego PKO BP.

Rośnie nieznacznie również Eko-Holding, który obniżył prognozy na… zeszły rok. Okazało się, że audytor badający raport roczny zalecił handlowej spółce zawiązanie odpisów aktualizujących należności. Eko-Holding planował osiągnąć w zeszłym roku 1,26 mld zł sprzedaży i 23,68 mln zł zysku netto. Dziś rano podał, że jest to jednak mniej – 1,25 mld zł przychodów i 20,66 mln zł zysku netto.

O prawie 1 proc. taniej meblowe Forte, które ogłosiło wczoraj, że zamierza połączyć się ze spółką zależną Meble Polonia. Zarząd przekonuje, że operacja wpłynie znacząco na redukcję koszów grupy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane