Na Wall Street przewaga podaży

opublikowano: 08-11-2018, 22:14

Czwartkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się przewagą spadków głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average jako jedyny zwyżkował o 0,04 proc., Standard&Poor’s 500 tracił 0,25 proc., a technologiczny Nasdaq 0,53 proc.
Po tym jak Rezerwa Federalna zdecydowała się utrzymać stopy procentowe na niezmienionym poziomie i potwierdziła, że kolejna podwyżkę przewiduje na grudzień, dolar umocnił się.

Zobacz więcej

Wall Street, NYSE

Bloomberg

Ropa taniała dziewiąty dzień z rzędu, rentowności obligacji skarbowej były stabilne.
Inwestorzy w dużej mierze spodziewali się tego, że Fed nie zmieni stóp procentowych, w związku  z czym swoją uwagę skupili na wskazówkach odnośnie tempa zacieśniania polityki monetarnej w roku 2019. Bank centralny zauważył, że “aktywność gospodarcza mocno rośnie” oraz, że przyrost nowych miejsc pracy jest mocny, co zapewnia spadek bezrobocia.

- Fed nie dokonał żadnych istotnych zmian. Wysyłają sygnał: robią to co robili dotychczas – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Michael Ning, dyrektor inwestycyjny PhaseCapital.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy