Na Wall Street spadki przez ISM

Znacznie większy niż oczekiwano spadek indeksu aktywności sektora usług amerykańskiej gospodarki rozczarował inwestorów. Główne indeksy amerykańskich rynków akcji spadają.

Ok. 30 minut po rozpoczęciu sesji pojawiła się informacja, że indeks aktywności sektora usług spadł w kwietniu do najniższej wartości od listopada. Oczekiwano wprawdzie jego spadku, ale nie aż takiego. Wcześniejsze dane o tzw. nowych bezrobotnych były lepsze niż oczekiwano. Inwestorzy zaczęli pozbywać się akcji. Wzrósł popyt na bezpieczniejsze aktywa. Rekordowo niską rentowność zanotowały obligacje 30-letnie USA. Podaż dominuje we wszystkich głównych segmentach rynku akcji. Najmocniej tanieją spółki z segmentów energii, ochrony zdrowia i dostawcy dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych. Najmniejsze straty widać w segmentach „defensywnych”: dóbr codziennego użytku i użyteczności publicznej. W obecnej fazie handlu tanieje ok. 70 proc. spółek wchodzących w skład S&P500. Z tych, które notowane są w Nasdaq Composite, ok. 80 proc. notuje spadek kursu akcji. Z 30 blue chipów ze średniej Dow Jones tanieją 24.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Na Wall Street spadki przez ISM