Nadal tanieją akcje Espebepe

Tomasz Furman
opublikowano: 29-05-2001, 00:00

Nadal tanieją akcje Espebepe

Podczas pierwszych w tym tygodniu notowań jednolitych najwięcej na war- tości straciły akcje Szczeciń- skiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego. Ponad 10-proc. spadek kursu jest kolejną już przeceną zanotowaną w ciągu kilku ostatnich sesji.

Jeszcze gorzej cena akcji wygląda na tle wszystkich tegorocznych notowań spółki. Wystarczy wspomnieć, że w lutym za jedną akcję można było uzyskać niewiele mniej niż 10 zł. Wczoraj rano były natomiast problemy ze sprzedażą akcji po 2,65 zł.

Powodem kilkudziesięcioprocentowej przeceny są przede wszystkim informacje dotyczące wyników finansowych generowanych w ostatnim czasie przez szczecińską spółkę. Przekazywane raporty wskazują na ciągle pogarszającą się kondycję przedsiębiorstwa.

Najlepiej te negatywne tendencje zdaje się obrazować rosnąca strata netto. Co gorsza, i tak złe wyniki podane za 2000 rok musiały zostać kilka dni temu skorygowane w dół. W efekcie strata netto nie wynosi już 2,4 mln zł, ale 3,4 mln zł. Korekta była konieczna głównie z powodu utworzenia rezerw na straty kontraktowe i odsetki za zwłokę od składek ZUS.

Jeszcze wyższą wartość straty osiągnęły po pierwszych trzech miesiącach 2001 roku. Z opublikowanego raportu wynika, że wynoszą już 3,6 mln zł. Może to oznaczać, że spółka ma coraz większe problemy na rynku budowlanym, zwłaszcza w podstawowych segmentach działalności, to znaczy przy budowie obiektów użyteczności publicznej, ochrony środowiska i handlowych. W tej sytuacji władzom Espebepe nie tylko niezmiernie trudno będzie uzyskać nowe kontrakty, ale również ewentualnego inwestora strategicznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nadal tanieją akcje Espebepe