Nagradzamy etyczność w biznesie

Rusza konkurs Etyczna Firma

Szacunek wobec partnerów biznesowych, stosowanie zasad uczciwej konkurencji, budowa wewnętrznego zaufania i dobrych relacji między pracownikami, odpowiedzialność za zobowiązania, walka z oszustwami czy patologiami — to najważniejsze, choć na pewno nie wszystkie, elementy, które powinny przyświecać firmie aspirującej do miana etycznej. Mogłaby ona istnieć w świecie idealnym, w świecie realnym natomiast można na pewno wyróżnić grono firm, które do takiego ideału dążą, będąc blisko niego lub tylko nieco dalej. W najbardziej chyba znanym globalnym rankingu etycznych firm, organizowanym przez amerykański Etisphere Institute, na liście etycznych firm z całego świata znalazło się w tym roku prestiżowe grono 100 firm. W Polsce mamy za sobą już dwie edycje konkursu Etyczna Firma, organizowanego przez „Puls Biznesu” wspólnie z partnerami, którymi są: PKN Orlen, amerykański koncern GE oraz ekspert merytoryczny PwC. W każdej z edycji zdobywcami prestiżowego tytułu zostało 15 firm. Zachęcamy przedsiębiorców, by zgłaszali się do kolejnej edycji naszego konkursu. Szansę na wyróżnienie mają wszyscy, niezależnie od tego, jaką branżę reprezentują — uznawaną za bardziej przyjazną szeroko rozumianemu gronu interesariuszy, czy uznawaną za bardziej „ryzykowną”. W poprzedniej edycji wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. reprezentanci takich sektorów, jak telekomunikacja, farmacja, bankowość, przemysł ciężki czy firmy pożyczkowe. Bycie przyzwoitym powinno być w biznesie fundamentem jakiegokolwiek działania. Jesteśmy w redakcji przekonani, że dobra opinia pod tym względem na rynku przekłada się także na wyniki biznesowe i warto walczyć o etyczny laur, certyfikując swoją przyzwoitość. Liczę na to, że zwycięzcy naszego rankingu trafią w przyszłości także do globalnych rankingów biznesowej etyki, dołączając do partnerów naszego konkursu: GE — od lat obecnego w rankingu „World’s most ethical companies”, oraz PKN Orlen, na razie jedynego polskiego przedstawiciela w tym prestiżowym gronie. Bezpłatne zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do 20 grudnia. Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy na etycznafirma.pb.pl.

Wyświetl galerię [1/2]

NAGRODY ZA PRZYZWOITOŚĆ: Laureatami ostatniej gali konkursu Etyczna Firma zostali: ANG Spółdzielnia Doradców Kredytowych, ArcelorMittal Poland, Bama Logistics, Bank Handlowy, Cemex Polska EDF Polska, Fortum Power and Heat Polska, Grupa Raben, Janssen-Cilag Polska, Johnson & Johnson Poland, Orange Polska, PCC Exol, PKO Bank Polski, Provident Polska, Siemens. Marek Wiśniewski

Zapraszam Tomasz Siemieniec,

redaktor naczelny „Pulsu Biznesu”

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Siemieniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Nagradzamy etyczność w biznesie