Najcieńsze telewizory świata powstają w Kobierzycach

opublikowano: 09-08-2012, 15:08

Nowoczesna technologia już jest w Polsce. Koreańczycy zapowiadają masową produkcję telewizorów OLED w dolnośląskich Kobierzycach.

Świat zachłystuje się giętkimi, ultracienkimi panelami OLED. Świetne wieści płyną z firmy LG Electronics, która w Kobierzycach pod Wrocławiem produkuje dziś telewizory LCD.

Zobacz więcej

Świat zachłystuje się giętkimi, ultracienkimi panelami OLED (fot. ARC)

— Do końca roku będziemy produkować telewizory OLED na masową skalę — zapowiada Sebastian Stadnik z LG Display. Inna fabryka LG, w Mławie, już produkuje takie urządzenia.

— Na razie to małe modele. Panele sprowadzamy z Korei i Chin. Produkcja trwa od ubiegłego roku — informuje Daniel Kortlan z LG Electronics Mława.

Eksperci szacują, że może to być kilka tysięcy telewizorów rocznie. Na razie panele OLED będą do Polski importowane. LG Display, który w Kobierzycach produkuje panele LCD, nie zapowiada rychłych zmian.

Więcej w czwartkowym "Pulsie Biznesu" oraz archiwum PB>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Najcieńsze telewizory świata powstają w Kobierzycach