Najdroższa na świecie jest Moskwa

(Paweł Kubisiak)
opublikowano: 27-06-2006, 01:07
Obserwuj w MójPB:

Moskwa wyprzedziła Tokio i jest obecnie najdroższym miastem na świecie - ogłosiła firma Mercer Human Resource Consulting, która co roku porównuje koszty życia w światowych metropoliach.

Moskwa wyprzedziła Tokio i jest obecnie najdroższym miastem na świecie - ogłosiła firma Mercer Human Resource Consulting, która co roku porównuje koszty życia w światowych metropoliach.

W zestawieniu, który porównuje koszty transportu, żywności, przedmiotów gospodarstwa domowego i rozrywek, znalazły się 144 miasta. Moskwa znalazła się na czele listy dzięki gwałtownemu skokowi cen nieruchomości.

Rosnące ceny są w Rosji coraz poważniejszym problemem. Wzrost cen ropy wywindował w pierwszym kwartale inflację do 5 proc. Międzynarodowy Fundusz Walutowy zwrócił uwagę, że inflacja w tym kraju może w 2006 roku  wzrosnąć nawet do 9 proc.

Drugim z europejskich miast jest Londyn, który spadł w ostatnim roku o dwie pozycje, na piąte miejsce. Brytyjska stolica tanieje dzięki niższym notowaniom funta. Nowy Jork z jego Manhattanem znalazł się poza pierwszą dziesiątką na 11 miejscu.

Najtańszym miastem na świecie jest stolica Paragwaju, Asuncion, do której należy ostatnie, 144. miejsce w rankingu.

Pierwsza dziesiątka kształtuje się następująco:

Źródło: Mercer Human Resource Consulting

DI, PAP/BBC

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Polecane