Najkrótsze lokaty wciąż najlepsze

  • Ewa Bednarz
24-03-2014, 00:00

Trwa festiwal promocji bankowych. Na kuszenie klientów zdecydowało się nawet Pekao.

neoBank wraz z nastaniem wiosny podwyższył oprocentowanie energoLokaty 3M Plus. Teraz nowo zakładanym depozytom będzie naliczał 4-procentowe odsetki. To druga podwyżka oprocentowania w tym miesiącu — w tym czasie atrakcyjność oferty wzrosła o 0,3 pkt proc. Na lokatę można wpłacać od tysiąca do miliona złotych, dzięki czemu jest to najatrakcyjniejsza propozycja na rynku depozytów 3M.

Promocja jest jednak skierowana tylko do nowych klientów, którzy założą w neoBanku bezpłatne konto osobiste lub otworzą rachunek techniczny przez internet. W neoBankowej promocji znajdują się również: lokaty promocyjne 3M, 6M, 12M, 24M i 36 M. Odsetki od nich wynoszą od 3,2 do 3,8 proc. w skali roku. Na tym tle promocja w Pekao, która będzie trwała do 7 kwietnia, wygląda bardzo ubogo, ale w tym banku to akurat norma.

Pekao zachęca oprocentowaniem „nawet 2,5 proc. w skali roku”. Odsetki tej wysokości nie są atrakcyjne nawet na depozytach krótkoterminowych,a w tym przypadku dotyczą zamrożenia pieniędzy na 360 dni. Na promocyjnych e-lokatach 10-dniowych i 30-dniowych oprocentowanie wynosi 1 proc. i rośnie stopniowo wraz z wydłużaniem czasu umowy. Lokując pieniądze na 120 dni, można liczyć na 1,8 proc., a na 180 dni na 120 proc.

Można też zakładać depozyty 60-dniowe i 90-dniowe. Dla takich ofert konkurencją jest konto oszczędnościowe w BGŻOptimie, którego oprocentowanie będzie wynosić do 17 czerwca 3,5 proc. w skali roku. Promocja jest przeznaczona dla nowych oszczędności.

Mogą więc z niej korzystać również obecni klienci banku. Wpłacać można od 1 zł do 40 tys. zł. Dla salda od 100 tys. zł stałe promocyjne oprocentowanie wynosi 3 proc. w skali roku, a od 40 do 100 tys. zł 2,5 proc. w skali roku. Idea Bank zachęca natomiast do zakładania rocznej lokaty rentierskiej.

Osoby, które ją założą do 24 marca, mogą liczyć na 3,5-procentowe odsetki. Na lokatę można wpłacać od 10 tys. zł do 1 mln zł. Kapitalizacja naliczana jest miesięcznie, miesięcznie są też wypłacane odsetki od depozytu. Lokatę Rentierską można założyć przez internet. Bank nie wymaga założenia konta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Najkrótsze lokaty wciąż najlepsze