Najkrótsze lokaty wciąż najlepsze

  • Ewa Bednarz
opublikowano: 24-03-2014, 00:00

Trwa festiwal promocji bankowych. Na kuszenie klientów zdecydowało się nawet Pekao.

neoBank wraz z nastaniem wiosny podwyższył oprocentowanie energoLokaty 3M Plus. Teraz nowo zakładanym depozytom będzie naliczał 4-procentowe odsetki. To druga podwyżka oprocentowania w tym miesiącu — w tym czasie atrakcyjność oferty wzrosła o 0,3 pkt proc. Na lokatę można wpłacać od tysiąca do miliona złotych, dzięki czemu jest to najatrakcyjniejsza propozycja na rynku depozytów 3M.

Promocja jest jednak skierowana tylko do nowych klientów, którzy założą w neoBanku bezpłatne konto osobiste lub otworzą rachunek techniczny przez internet. W neoBankowej promocji znajdują się również: lokaty promocyjne 3M, 6M, 12M, 24M i 36 M. Odsetki od nich wynoszą od 3,2 do 3,8 proc. w skali roku. Na tym tle promocja w Pekao, która będzie trwała do 7 kwietnia, wygląda bardzo ubogo, ale w tym banku to akurat norma.

Pekao zachęca oprocentowaniem „nawet 2,5 proc. w skali roku”. Odsetki tej wysokości nie są atrakcyjne nawet na depozytach krótkoterminowych,a w tym przypadku dotyczą zamrożenia pieniędzy na 360 dni. Na promocyjnych e-lokatach 10-dniowych i 30-dniowych oprocentowanie wynosi 1 proc. i rośnie stopniowo wraz z wydłużaniem czasu umowy. Lokując pieniądze na 120 dni, można liczyć na 1,8 proc., a na 180 dni na 120 proc.

Można też zakładać depozyty 60-dniowe i 90-dniowe. Dla takich ofert konkurencją jest konto oszczędnościowe w BGŻOptimie, którego oprocentowanie będzie wynosić do 17 czerwca 3,5 proc. w skali roku. Promocja jest przeznaczona dla nowych oszczędności.

Mogą więc z niej korzystać również obecni klienci banku. Wpłacać można od 1 zł do 40 tys. zł. Dla salda od 100 tys. zł stałe promocyjne oprocentowanie wynosi 3 proc. w skali roku, a od 40 do 100 tys. zł 2,5 proc. w skali roku. Idea Bank zachęca natomiast do zakładania rocznej lokaty rentierskiej.

Osoby, które ją założą do 24 marca, mogą liczyć na 3,5-procentowe odsetki. Na lokatę można wpłacać od 10 tys. zł do 1 mln zł. Kapitalizacja naliczana jest miesięcznie, miesięcznie są też wypłacane odsetki od depozytu. Lokatę Rentierską można założyć przez internet. Bank nie wymaga założenia konta.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Polecane