Najsłabsze spółki ciągną rynek w górę

Od początku roku najbardziej zadłużone spółki dwukrotnie więcej od tych, których bilanse są w najlepszej kondycji.

Poniedziałkowy handel w Nowym Jorku rozpoczął się od stabilizacji. Po nieco ponad pół godziny S&P500 i Dow Jones tracą niespełna 0,1 proc., a Nasdaq utrzymuje się w okolicach kreski. Tym samym grozi przerwanie świetnej passy indeksu S&P500, który poprawiał historyczny rekord na 10 z 12 ostatnich sesji.

Jak wynika z danych zgromadzonych przez Bloomberga i bank Goldman Sachs, najbardziej zadłużone spółki zyskały od początku roku 27 proc., blisko dwukrotnie więcej od spółek, których bilanse są w najlepszej kondycji.

- Rośnie szeroki rynek. Nawet najsłabsze spółki, które do tej pory nie uczestniczyły w zwyżkach, nadrabiają stracony dystans – komentował Nick Skiming z towarzystwa inwestycyjnego Ashburton.

Jego zdaniem taka sytuacja może się utrzymać jeszcze przez jakiś czas i nie wskazuje na zbliżanie się rynkowych szczytów. Prawie 2 proc. zyskuje Pandora. Rekomendację dla papierów operatora radia internetowego z niedoważaj do równoważ podniósł bank Barclays.

„Pandora zrobiła znaczne postępy, jeśli chodzi o wyciskanie zysków z rozwoju kanału dostępu przez urządzenia mobilne” – głosi raport.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Najsłabsze spółki ciągną rynek w górę