Najtaniej wynajmiesz biuro w Łodzi

MAS
opublikowano: 14-02-2012, 00:00

MOIM ZDANIEM

Łukasz Maciak

dyrektor inwestycji komercyjnych Funduszy Nieruchomości Arka

Dostępność powierzchni biurowych w stolicach regionów jest bardzo zróżnicowana. Najwięcej wolnych biur jest w Łodzi i Krakowie.

Najmniej — w Poznaniu, Lublinie i Szczecinie. Współczynnik wolnych powierzchni biurowych na rynkach regionalnych wynosi średnio około 10 proc., przy czym jest to od 4 proc. we Wrocławiu do 22 proc. w Łodzi.

W budowie, w stolicach regionów jest ponad 400 tys. mkw. biur. Prym wiodą Wrocław z ponad 125 tys. mkw. i Łódź, gdzie powstaje około 70 tys. mkw. Następne miejsca zajmują Szczecin (60 tys. mkw.) i Kraków (50 tys. mkw.).

Najtańsze powierzchnie biurowe są w Łodzi, ceny zaczynają się od 10 EUR /mkw. miesięcznie, a w budynkach w ścisłym centrum sięgają 13 EUR /mkw. Ponadto właściciele budynków oferują istotne zachęty w postaci okresów wolnych od czynszu czy dopłat do wykończenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu