Najwięcej pasażerów lata do Londynu

opublikowano: 23-01-2019, 22:00

Warszawa — Londyn to najpopularniejszą trasa wybierana w 2018 r. przez podróżnych korzystających z lotniska im. Fryderyka Chopina.

Do i z Londynu poleciało w minionym roku niemal milion osób. Na drugim miejscu, jeśli chodzi o regularne połączenia, znalazł się Paryż z liczbą 573 tys. podróżnych, a na trzecim: Frankfurt — 534 tys. osób. Według komunikatu Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, zarządzającego warszawskim lotniskiem, na czwartym miejscu ex aequo znalazły się Kijów i Amsterdam z liczbą po 495 tys. podróżnych. W przypadku lotów czarterowych największe zainteresowanie budziły kierunki: Grecja — 530 tys. pasażerów, Hiszpania — 394 tys , Turcja — 315 tys., Bułgaria — 149 tys. oraz Egipt z liczbą 140 tys. pasażerów. Numerem jeden pod względem liczby przewożonych pasażerów na Lotnisku Chopina są Polskie Linie Lotnicze LOT. W 2018 r. przewoźnik ten, w całym ruchu pasażerskim, przewiózł 8,6 mln pasażerów. Na drugim miejscu z wynikiem 2,7 mln przewiezionych z „Okęcia” pasażerów zajął Wizz Air, a na trzecim Lufthansa (532 tys).

17,76 mln Tylu pasażerów obsłużyło w 2018 r. warszawskie lotnisko im. Fryderyka Chopina…

1 mln …a tyle osób wybrało trasę do lub z Londynu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy