Największe bankructwo w Ameryce Płd.

opublikowano: 03-10-2013, 00:00

OGX Pertoleo & Gas Participacoes, brazylijska spółka naftowa nie dokonała wartych 45 mln USD płatności związanych z denominowanymi w dolarach obligacjami

OGX Pertoleo & Gas Participacoes, brazylijska spółka naftowa, kontrolowana przez Eike Batistę, nie dokonała wartych 45 mln USD płatności związanych z denominowanymi w dolarach obligacjami.

Powodem są negocjacje w sprawie restrukturyzacji zadłużenia. Decyzja o niewypłaceniu odsetek od papierów o wartości 1,06 mld USD, których okres zapadalności przypada na 2022 r., zbliża flagową spółkę Batisty do największego w historii korporacyjnego bankructwa w Ameryce Płd. Eike Batista jest brazylijskim przedsiębiorcą, który w lipcu stracił status miliardera. Jeszcze w marcu 2012 r. jego majątek szacowany był na ponad 34,5 mld USD.

Były miliarder zamierza renegocjować dług i utrzymać OGX na powierzchni po tym, jak niektórzy zagraniczni kredytodawcy zaczęli domagać się szybkiej regulacji zobowiązań. „Spółka jest w trakcie przeglądu struktury kapitałowej i rewiduje swój plan biznesowy. W świetle tego faktu postanowiła nie płacić odsetek od obligacji” — poinformowała firma.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Największe bankructwo w Ameryce Płd.