Nasdaq nadal rośnie, Dow powoli w górę

Marek Druś
21-05-2001, 21:30

Na godzinę przed zamknięciem notowań w USA obraz sesji nie uległ znacznym zmianom. Na rynku spółek technologicznych nadal utrzymuje się hossa, dzięki czemu Nasdaq osiągnął największy wzrost od lutego tego roku. Dow Jones nadal oscyluje wokół poziomu piątkowego zamknięcia.

Zdaniem analityków, komentujących dzisiejszy znaczny wzrost Nasdaq’a przeważa opinia, że optymizm inwestorów spowodowany jest przekonaniem o poprawie wyników większości spółek w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Uwierzyli oni, że pięć tegorocznych cięć stóp przez Fed powstrzymało ostatecznie pogorszenie koniunktury gospodarczej, a spółki wkrótce zaczną poprawiać słabsze ostatnio rezultaty.

Zwyżkują przede wszystkim papiery sektora technologicznego, głównie akcje producentów komputerów, oprogramowania i podzespołów elektronicznych.

Słaby wynik Dow Jonesa jest w znacznym stopniu wynikiem przeceny papierów Procter & Gamble, który złożył dzisiaj ofertę przejęcia za 5 mld USD producenta farb do włosów, spółki Clairol. W opinii rynku, zaproponowana cena jest zbyt wysoka.

Dow Jones ma szanse na wyraźniejszy wzrost, jeśli utrzyma się popyt na papiery spółek finansowych, które zaczęły drożeć w ostatniej fazie notowań.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nasdaq nadal rośnie, Dow powoli w górę