Nastroje nadal rządzą rynkiem

Mariusz Potaczała DM TMS Brokers
opublikowano: 17-10-2011, 00:00

WALUTY

Najważniejsza dla inwestorów na rynku walut nadal jest zapowiedź przedstawienia do końca miesiąca szczegółowego planu rozwiązania kryzysu zadłużeniowego w strefie euro, zakładającego m.in. dokapitalizowanie europejskich banków. Rynek czeka na ten plan z nadzieją, więc euro zyskiwało do dolara. Wspólną walutę wsparły też bardzo dobre dane dotyczące wzrostu produkcji w strefie euro. Kurs EUR/USD zaczynał tydzień przy 1,34, by w następnych dniach wspiąć się w okolice 1,38.

Poprawa nastrojów dotyczyła również złotego. Z jednej strony wynikało to z dobrze przyjętych przez inwestorów wyników wyborów parlamentarnych, a z drugiej swoje zrobiłylepsze nastroje na rynkach światowych. Kurs euro spadł w tydzień z 4,3650 do 4,30 zł. Notowania dolara amerykańskiego spadły jeszcze bardziej — z 3,25 do 3,10 zł.

Pierwsze dni tygodnia przyniosą kontynuację dotychczasowych trendów. Globalne czynniki, które pozytywnie wpływały na rynki, będą miały istotne znaczenie także w najbliższych dniach. Złoty skorzysta na dobrych nastrojach. Jednakże już pod koniec tygodnia spodziewam się, że rynek zacznie uwzględniać prawdopodobne problemy związane z decyzjami w sprawie kryzysu zadłużenia w strefie euro, co w efekcie przyniesie odwrócenie dotychczasowych trendów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała DM TMS Brokers

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy