Nauczka z GetBacku

RAFAŁ LOREK, partner w Lorek Pawlak Family Office
opublikowano: 23-05-2018, 22:00

Ponad 9 tys. obligatariuszy może liczyć na zwrot jedynie części pieniędzy zainwestowanych w GetBack.

Toczy się w tej sprawie publiczna dyskusja, słychać lamenty na temat nieuczciwości, że ryzyko można było przewidzieć itd. Być może ustawodawca uchwali kolejne magiczne przepisy, które będą miały w przyszłości uchronić inwestorów. Tymczasem rozwiązaniem strategicznym jest rzetelna edukacja finansowa, od najmłodszych lat, prowadzona przez niezależnych ekspertów, a nie działy marketingu towarzystw ubezpieczeniowych.

Im bardziej wyedukowany klient, tym mniej będzie osobistych dramatów na rynku finansowym. Obecnie prawdziwym problemem jest okoliczność, że ktoś posiada na przykład 1 mln zł w obligacjach GetBack i stanowi to nawet… połowę jego majątku. W mniemaniu inwestora miał to być ekwiwalent lokaty bankowej. Choćby ustawodawca kazał klientom podpisywać się pogrubionymi literami pod oświadczeniem, że przeczytali ze zrozumieniem kilkadziesiąt stron prospektu i doskonale znają inwestycję, w którą wkładają pieniądze życia — bez edukacji nic się nie zmieni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RAFAŁ LOREK, partner w Lorek Pawlak Family Office

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy