Nawet 17,2 mln Amerykanów może nie przyjść do pracy po Super Bowl

opublikowano: 01-02-2019, 10:58

Niedzielny finał Super Bowl przyciągnie przed ekrany telewizorów miliony Amerykanów, a związane z tą imprezą biznesy przyniosą gospodarce miliardy dolarów. Jednak kolejny dzień nie będzie już tak udany, a pracodawcy będą mieli poważny problem.

Jak donosi bowiem serwis AP, w poniedziałek do pracy mogą nie przyjść miliony pracowników. Według szacunków think tanku The Workforce Institute at Kronos, zwolnienie może wziąć nawet 17,2 mln zatrudnionych. Badanie oparte zostało o wywiad przeprowadzony wśród 1107 dorosłych pracowników odnośnie ich planów na poniedziałek po imprezie Super Bowl. Ponad 11 proc. z nich zamierza nie przyjść do pracy pozostając w domu. Ekstrapolując ten wynik jako procentowy udział w całkowitej populacji zatrudnionych Amerykanów (156,9 mln według ostatnich danych Bureau of Labor Statistics) odpowiada to 17,2 mln osób.

Super Bowl to nie tylko sportowe wydarzenie, ale także jeden z najważniejszych symboli Stanów Zjednoczonych.
Zobacz więcej

Ikona USA:

Super Bowl to nie tylko sportowe wydarzenie, ale także jeden z najważniejszych symboli Stanów Zjednoczonych. fot. Istockphoto

Około 7,8 mln pracowników - w raporcie Kronos -  twierdzi, że z góry bierze dzień wolny od pracy, a 12,5 mln planuje pracować zdalnie, podczas gdy 4,7 mln będzie „udawać” choroby.

Podobne wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez serwis Monster.com zajmujący się wyszukiwaniem ofert pracy. W przypadku tej analizy 12 proc. badanych zamierza z powodu „choroby” nie przyjść do pracy w najbliższy poniedziałek. 9 proc. ankietowanych na takie rozwiązanie zdecydowało się przed rokiem. Z kolei pracodawcy poinformowali serwis Monster, że dzień po finale rozgrywek ligi NFL do pracy nie zgłasza się co najmniej 1 na 10 zatrudnionych. 

W nocy z niedzieli na poniedziałek odbędzie się 53. edycja Super Bowl w której zmierzą się drużyny New England Patriots i Los Angeles Rams. To największe wydarzenie sportowe i medialne w Stanach Zjednoczonych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy