NCR dostarczy bankomaty PKO BP

ZŁO
opublikowano: 14-06-2006, 00:00
Obserwuj w MójPB:

NCR Polska podpisała umowę na dostawę nowych bankomatów do PKO Banku Polskiego, w ramach której dostarczy 214 urządzeń. Wszystkie maszyny zostaną podłączone do Centrum Zarządzania NCR, które ma zapewniać pełną kontrolę nad siecią bankomatową w zakresie zdalnego wykrywania awarii, zasobów gotówkowych, a także m.in. dystrybucji reklam. Po zakończeniu projektu ilość urządzeń dostarczonych przez NCR pracujących w sieci PKO BP wzrośnie do ponad 2000 sztuk. Podpisany z bankiem kontrakt obejmuje dostarczenie różnych modeli bankomatów, w tym także wielofunkcyjnych urządzeń Personas 86 z często wykorzystywaną przez klientów banku funkcją depozytu kopertowego i z jednoczesnym uwzględnieniem przyszłej rozbudowy o moduł BNA2, zapewniający realizację funkcji depozytu inteligentnego. W ramach umowy na wszystkich urządzeniach zostanie zainstalowane oprogramowanie firmy NCR – APTRA Advance NDC. Dostawa maszyn przewidziana jest do połowy 2007 r.

Dzięki wprowadzeniu nowych bankomatów PKO BP uzyska możliwość przyszłego zwiększenia zakresu funkcjonalnego bez konieczności wymiany urządzeń na nowe. Zastosowanie inteligentnych depozytów gotówkowych (bez użycia kopert) pozwoli klientom banku na dokonywanie wpłat gotówkowych w formie plików banknotów online. Oznacza to, że wpłacone środki mają być dostępne natychmiast na koncie klienta.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZŁO

Polecane