Neinver zaczyna katowicki projekt

KSA
opublikowano: 15-06-2010, 00:00

W lipcu ruszą prace przy inwestycji za około 240 mln EUR. Na horyzoncie są kolejne przedsięwzięcia.

W lipcu ruszą prace przy inwestycji za około 240 mln EUR. Na horyzoncie są kolejne przedsięwzięcia.

Deweloper Neinver w ramach umowy z PKP i w porozumieniu z lokalnym samorządem przebuduje dworzec kolejowy w Katowicach i postawi obok centrum handlowo-biurowe. Umowę podpisano już parę miesięcy temu, prace mają ruszyć niebawem.

— Czekamy na pozwolenie na budowę. Myślę, że już w lipcu będziemy mogli zacząć wstępne prace na tym terenie — mówi Barbara Topolska, szefowa Neinver w Polsce.

Wartość inwestycji to około 240 mln EUR. To niejedyny projekt, którym będzie się w tym roku zajmować spółka. Neinver rozpoczął już budowę Futura Park w Krakowie, parku handlowego z centrum outlet Factory. Spółka stawia teraz na budowę sklepów, gdzie kupić można ubrania i dodatki znanych marek po obniżonych cenach. Poza wartym 76 mln EUR centrum w Krakowie Neinver chce w tym roku rozpocząć budowę drugiego outletu w Warszawie. Inwestycja pochłonie 35 mln EUR.

— Jako pionier w tym segmencie chcemy umacniać pozycję lidera na rynku outletów w Polsce. Tego typu sklepy cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko klientów, ale też najemców. Kolejne obiekty zamierzamy budować w Szczecinie, Białymstoku i Rzeszowie — wylicza Barbara Topolska.

Neinver ma też w portfolio nieruchomości z przeznaczeniem pod biura i mieszkania.

— Zaczniemy je uruchamiać, gdy uznamy, że rynek jest na to gotowy — przyznaje Barbara Topolska.

Deweloper nie planuje sprzedaży swoich projektów poza fundusz IRUS, który powołano do zarządzania portfolio grupy Neinver. Nie ma też wielkich planów zakupowych.

— Chcemy jednak inwestować dalej we współpracy z jednostkami publicznymi, jak w Katowicach. Mamy na oku dwie lokalizacje, ale za wcześnie na szczegóły — informuje Barbara Topolska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu