Czytasz dzięki

Nerwowo przed posiedzeniem Fedu

  • Konrad Ryczko
opublikowano: 30-07-2019, 22:00

Lekkie podbicie notowań euro do dolara oraz wyraźne spadki na europejskich giełdach — to stan rynku na około dobę przed posiedzeniem Federalnego Komitetu ds. Otwartego Rynku.

O ile w pierwszym przypadku ruch na głównej parze walutowej tłumaczyć możemy zredukowaniem pozycji na dolarze przed decyzją gremium, to zniżka na pozostałych aktywach każe zachować pewną ostrożność.

Spadki notowań sektora finansowego sugerują pogorszenie nastrojów związanych najpewniej ze wzrostem obaw o bezumowny brexit. Wycena funta szterlinga na rynku jest blisko najniższego poziomu od 28 miesięcy i już niewiele dzieli nas od rekordu słabości na parze GBP/USD. Za częściowe pogorszenie nastrojów odpowiada też prezydent USA Donald Trump, który korzystając z Twittera, negatywnie odniósł się do kolejnej rundy negocjacji handlowych z Chinami.

Najważniejszym wydarzeniem pozostaje jednak kończące się dziś posiedzenie Fedu.

Uczestnicy rynku przypisują 80 procentowe prawdopodobieństwoobniżce stóp procentowych o 25 pkt baz. Kwestią sporną jest jednak to, czy będzie to jedynie jednorazowe dostosowanie polityki pieniężnej,czy może zainicjowanie serii luzowania. Dane makro sugerują możliwe przesunięcie się oczekiwań w kierunku pierwszego scenariusza.

Lokalnie obserwujemy nieco słabszego złotego, co jest wynikiem podbicia dolara.

Wydaje się, iż w dalszym ciągu jesteśmy przed dyskusją dotyczącą potencjalnego zachowania się Rady Polityki Pieniężnej w świetle luzowania monetarnego w wykonaniu kluczowych globalnych instytucji, jak Fed i Europejski Bank Centralny.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Konrad Ryczko, DM BOŚ

Polecane