Nerwowy początek tygodnia na Wall Street

opublikowano: 23-09-2019, 22:09

Po słabym początku indeksom z amerykańskich giełd udało się w dalszej części sesji odrobić straty i przejść w zielone regiony. Potencjał strony popytowej wydawał się jednak być mocno ograniczony, co widoczne było poprzez pryzmat falujących wskaźników.

Ostatecznie na zamknięciu sesji jedynie indeksowi blue chipów Dow Jones IA udało się odnotować wzrost, choć jedynie rzędu 0,06 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 stracił natomiast 0,01 proc. zaś technologiczny Nasdaq potaniał o 0,06 proc.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Do zmiany sytuacji na Wall Street zachęcił inwestorów odczyt wskaźnika PMI dla amerykańskiego przemysłu. Wzrósł on w oszacowaniu na wrzesień do 51 pkt przebijając oczekiwania ekonomistów. Nieco słabszy od projekcji okazał się za to analogiczny wskaźnik dla usług, choć i on odnotował wzrost. Obecnie rynek czeka na jeszcze dwa kluczowe raporty z gospodarki jakie mają być opublikowane w kończącym trzeci kwartał tygodniu. Chodzi o „promowany” przez Fed odczyt dotyczący bazowych wydatków konsumenckich oraz finalny odczyt dotyczący dynamiki wzrostu PKB w II kwartale. 

Niewielką zwyżką notowań mogły pochwalić się udziały Apple. To zasługa informacji, że amerykańskie organy regulacyjne ds. handlu zatwierdziły 10 z 14 wniosków spółki o zwolnienia taryfowe. 

Taniały za to akcje Boeinga. Przyczyną przeceny była informacja, że europejskie organy antymonopolowe szykują się do wszczęcia dochodzenia ws. oferty przejęcia ramienia komercyjnych samolotów Embraera. Amerykanie zaoferowali 4m75 mld USD. Ponadto szef amerykańskiej Federalnej Administracji Lotniczej ma szczegółowo opisać postępy związane z modelem Boeing 737 MAX międzynarodowym organom regulacyjnym, które są podzielone co do powrotu uziemionego samolotu do służby.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu