Nest Bank wchodzi w inwestycje

opublikowano: 23-07-2018, 22:00

Niszowa instytucja zaczyna sprzedawać fundusze inwestycyjne. Po nich przyjdzie czas na rachunki maklerskie.

Niewielki bank z dnia na dzień skali biznesu nie zwiększy, ale ofertę dla klientów detalicznych chce mieć równie uniwersalną, co więksi konkurenci. W sierpniu 2018 r. paleta produktów Nest Banku powiększy się o fundusze inwestycyjne. W sprzedaży znajdzie się 35 funduszy, z czego 24 prowadzonych przez Skarbiec TFI i 11 rodem z Ipopemy TFI.

— Intensywnie pracujemy nad tym, żeby paleta produktówinwestycyjnych Nest Banku również stanowiła atrakcyjną alternatywę dla klientów, zarówno wytrawnych, jak i początkujących inwestorów. Chcemy, żeby bezpieczne i proste rozwiązania zaspokajały potrzeby klientów w różnych momentach ich życia — mówi Agnieszka Porębska-Kość, dyrektor zarządzająca obszarem przedsiębiorstw i finansowania Nest Banku.

We współpracy z oboma TFI bank zamierza oferować nie tylko rejestry zwykłe, ale również IKE i IKZE, choć te pojawią się raczej później niż w sierpniu. Bank nie wyklucza współpracy z innymi TFI, aczkolwiek zaznacza, że dzięki współpracy ze Skarbcem TFI i Ipopemą TFI jego oferta zawierać będzie wszystkie kluczowe rynki i klasy aktywów.

— Zamierzamy także nawiązać współpracę z jednym z renomowanych domów maklerskich, w ramach pełnienia funkcji agenta firmy inwestycyjnej — mówi Agnieszka Porębska-Kość.

Ze względu na proces uzyskiwania zezwolenia KNF bank nie chce ujawniać ewentualnego partnera. Nie jest jednak tajemnicą, że na dużą skalę sprzedaż rachunków maklerskich pod szyldami agentów firmy inwestycyjnej prowadzi Ipopema Securities, właściciel Ipopemy TFI. Jej agentem jest m.in. Expander Advisors.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Nest Bank wchodzi w inwestycje