Nestle wycofa z Rosji część swoich marek

ARŻ
opublikowano: 23-03-2022, 13:46

Nestle poinformowało w środę, że zawiesi eksport do Rosji produktów kilku swoich marek, w tym m.in. KitKat i Nesquik. To pokłosie krytyki ze strony konsumentów i ukraińskich polityków, prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i premiera Denysa Szmyhala, pisze Reuters.

Szwajcarski gigant przemysłu spożywczego w ostatnich tygodniach borykał się z negatywnymi reakcjami ze strony konsumentów, aktywistów i polityków z powodu niepełnego wycofania się z Rosji po jej inwazji na Ukrainę. Firma dotychczas deklarowała, że nadal będzie dostarczać żywność do tego kraju, ale zawiesi reklamy i nowe inwestycje.

W środę koncern oświadczył, że zamierza poprzestać jedynie na najważniejszych, niezbędnych produktach. Nie będzie eksportować do kraju Władimira Putina m.in. batonów KitKat i płatków śniadaniowych Nesquik.

„Stoimy po stronie mieszkańców Ukrainy i naszych 5,8 tys. naszych pracowników w tym kraju“ - podano w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane