Netflix obniży jakość nagrań w Europie

opublikowano: 19-03-2020, 20:50

Skutkiem epidemii w Europie jest wzrost popytu na streaming, co stało się problemem dla dostawców Internetu. Dlatego Netflix obniży jakość udostępnianych nagrań wideo przez następne 30 dni.

Netflix tłumaczy, że obniżenie jakości nagrań zmniejszy o 25 proc. konsumpcję danych przez serwis. Zapewnił, że pomimo zmiany jakość dostępnych nagrań będzie nadal dobra.

Netflix
Zobacz więcej

Netflix fot. Bloomberg

Netflix podjął decyzję po rozmowie z przedstawicielami władz Unii Europejskiej. Komisarz ds. rynku wewnętrznego, Thierry Breton, już wcześniej przekonywał, że jeśli nie jest to niezbędne, ludzie powinni przejść ze standardu HD na SD.

- W następstwie dyskusji między komisarzem Thierry Bretonem i prezesem Netflixa Reedem Hastingsem, a także biorąc pod uwagę nadzwyczajne wyzwania stawiane przez epidemię koronawirusa, Netflix zdecydował o rozpoczęciu redukcji bitrate’u całego streamingu w Europie przez 30 dni – głosi komunikat spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy