Czytasz dzięki

Netflix trzykrotnie powiększa powierzchnię biurową w Londynie

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 07-10-2020, 19:41

Serwis streamingowy przenosi się do nowej siedziby w Londynie. Będzie dysponował trzykrotnie większą powierzchnią biurową niż dotychczas. Zmiana jest niezbędna ze względu na rozwój produkcji programów telewizyjnych w Wielkiej Brytanii.

Według informatorów Bloomberga, londyński oddział Netflixa będzie mieścić się w biurowcu przy ul. Berners. Platforma streamingowa będzie dysponować 8082 m2 powierzchni.

Netflix
Zobacz więcej

Netflix fot. Bloomberg

Firma, która zatrudnia w Wielkiej Brytanii 269 pracowników, zachowa też jedno z dotychczasowych, mniejszych biur.

„Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą działalność w Londynie. Dzięki temu będziemy mogli lepiej służyć naszym użytkownikom i lokalnej społeczności twórczej” – stwierdził w oświadczeniu rzecznik Netflixa.

Współzałożyciel firmy, Reed Hastings, nie jest zwolennikiem pracy zdalnej. Uważa, że brak możliwości spotykania się osobiście jest czynnikiem, który wpływa negatywnie na efektywność pracy.

W wyniku pandemii, w pierwszych dwóch kwartałach platforma pozyskała tyle samo subskrybentów, ile w całym poprzednim roku. Jej akcje wzrosły w 2020 roku łącznie o ponad 60 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloomberg

Polecane