Nextbike zapłacił cenę ekspansji

opublikowano: 15-11-2017, 13:41
aktualizacja: 15-11-2017, 13:45

Po trzech kwartałach 2017 r. zysk netto spółki Nextbike Polska, operatora wypożyczalni rowerów miejskich, wynosi 3,3 mln zł - o 44 proc. mniej r/r.

Przychody spółki spadły o 4,3 proc. do 29,1 mln zł, a EBITDA o 14 proc. do 10,9 mln zł.

- Rok 2017 jest dla nas szczególny i rekordowy pod wieloma względami. Uruchomiliśmy największy w Polsce i piąty co do wielkości w Europie system rowerów miejskich w Warszawie, do tego rozbudowaliśmy systemy w miastach, gdzie już wcześniej byliśmy obecni oraz wygraliśmy przetargi w nowych miastach – m.in. Radomiu, Gliwicach czy Kołobrzegu. W efekcie zarządzamy największą w historii spółki flotą 11,8 tys. rowerów. Tegoroczna ekspansja to ogromny sukces, ale także duże wyzwanie. Dynamiczny wzrost skali działalności poskutkował opóźnieniami w pełnej funkcjonalności niektórych systemów, a ich rosnąca popularność przyczyniła się do wzrostu liczby kradzieży i dewastacji. Te dwa czynniki niekorzystnie wpłynęły na dynamikę naszych wyników finansowych za 9 miesięcy 2017 w ujęciu rok do roku - komentuje Tomasz Wojtkiewicz, prezes spółki.

Jak zaznacza, udało się zredukować koszty kar umownych i wdrożono rozwiązania, które poskutkowały ograniczeniem kradzieży i dewastacji.

- Oczekujemy także, że zawarte umowy na dostawy systemów rowerowych oraz kontrakty z partnerami prywatnymi – w tym PKN ORLEN - pozytywnie wpłyną na wyniki w całym 2017 roku - mówi prezes Nextbike Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu