Nie będzie połączenia Altusa z Esaliens

WST
opublikowano: 03-09-2018, 18:23

Nie dojdzie do połączenia funduszy Altus z Esaliens. Ten drugi odstąpił od planu fuzji, który został uzgodniony 31 lipca 2018 r.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter.

Połączenie miało nastąpić poprzez przeniesienie majątku Esaliens TFI w zamian za akcje Altusa. W związku z tym Altus miał wyemitować 11,5 mln walorów. Po połączeniu aktywa obu towarzystw miałyby szacunkową wartość około 20 mld zł. 

W uzasadnieniu swojej decyzji Esaliens oświadczył, że doszło do niej na skutek konsultacji z akcjonariuszami oraz Radą Nadzorczą, w wyniku których zarząd Esaliens TFI stwierdził brak możliwości uzyskania w obecnej sytuacji wymaganej kwalifikowanej większości głosów za przyjęciem Planu Połączenia na walnym zgromadzeniu Esaliens TFI.

Obecnie oba towarzystwa zamierzają zawrzeć porozumienie w sprawie zawieszenia prac dotyczących połączenia spółek. 

Założycielem, prezesem, a następnie członkiem rady nadzorczej funduszu Altus był aresztowany w piątek Piotr Osiecki. Jego zatrzymanie przez CBA, podobnie jak w przypadku innego byłeo członka zarządu Altusa, Jakuba Ryby związane jest z tzw. aferą GetBacku. Więcej o sprawie możesz przeczytać w artykule>> Twórca Altus TFI aresztowany

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy