Nie ma agrumentów do wzrostów

Tomasz Jerzyk
opublikowano: 13-07-2009, 00:00

W minionym tygodniu największym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się akcje KGHM z powodu zbliżającego się dnia ustalenia prawa do dużej dywidendy (11,68 zł na akcję). Stanie się to dziś po sesji — we wtorek akcje będą notowane już bez prawa do premii. Od październikowego dna do szczytu (88,50 zł) akcje KGHM zdrożały aż o 437 proc. W tym tygodniu przekonamy się, jak duży wpływ na ten wzrost miała dywidenda. Już z tytułu oddzielenia prawa do premii główny indeks WIG20 straci teoretycznie około 2 proc. Na dodatek nie

wiadomo, jak zachowa się kurs po poniedziałkowej sesji.

W centrum uwagi znalazły się również akcje Biotonu, który poinformował o zawarciu umowy z Bayerem na dystrybucję insuliny w Chinach. Informacja ta była spodziewana, ale nie wiadomo było, kiedy zostanie ujawniona. Inwestorzy przyjęli ją pozytywnie i cena wzrosła. Najsłabiej z dużych spółek spisywały się akcje BRE Banku, które straciły ponad 11 proc. Trudno doszukać się powodów, bo informacje i wypowiedzi prezesa banku powinny raczej sprzyjać wzrostom. Pod presją sprzedających znalazły się również GTC oraz Pekao.

Najważniejsze będzie zachowanie KGHM. WIG20 już od początku tygodnia ma pod górkę, co sugeruje test wsparć na 1775 i 1752 pkt. W przypadku ich przełamania będę oczekiwał testu 1650 pkt. By myśleć o pozytywnym scenariuszu, konieczne jest pokonanie przez WIG20 1911 pkt. Może być ciężko, bo amunicji do wzrostów brakuje.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Jerzyk

Polecane