Nie ma agrumentów do wzrostów

Tomasz Jerzyk
13-07-2009, 00:00

W minionym tygodniu największym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się akcje KGHM z powodu zbliżającego się dnia ustalenia prawa do dużej dywidendy (11,68 zł na akcję). Stanie się to dziś po sesji — we wtorek akcje będą notowane już bez prawa do premii. Od październikowego dna do szczytu (88,50 zł) akcje KGHM zdrożały aż o 437 proc. W tym tygodniu przekonamy się, jak duży wpływ na ten wzrost miała dywidenda. Już z tytułu oddzielenia prawa do premii główny indeks WIG20 straci teoretycznie około 2 proc. Na dodatek nie

wiadomo, jak zachowa się kurs po poniedziałkowej sesji.

W centrum uwagi znalazły się również akcje Biotonu, który poinformował o zawarciu umowy z Bayerem na dystrybucję insuliny w Chinach. Informacja ta była spodziewana, ale nie wiadomo było, kiedy zostanie ujawniona. Inwestorzy przyjęli ją pozytywnie i cena wzrosła. Najsłabiej z dużych spółek spisywały się akcje BRE Banku, które straciły ponad 11 proc. Trudno doszukać się powodów, bo informacje i wypowiedzi prezesa banku powinny raczej sprzyjać wzrostom. Pod presją sprzedających znalazły się również GTC oraz Pekao.

Najważniejsze będzie zachowanie KGHM. WIG20 już od początku tygodnia ma pod górkę, co sugeruje test wsparć na 1775 i 1752 pkt. W przypadku ich przełamania będę oczekiwał testu 1650 pkt. By myśleć o pozytywnym scenariuszu, konieczne jest pokonanie przez WIG20 1911 pkt. Może być ciężko, bo amunicji do wzrostów brakuje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Jerzyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nie ma agrumentów do wzrostów