"Nie śpieszcie się do euro"

MD
29-06-2009, 10:13

Polska nie ma realnych szans na przyjęcie euro przed 2013 rokiem, twierdzi Peter Brezinschek, główny ekonomista Raiffeisen Centrobank.

Premier Donald Tusk powinien skierować środki na ograniczanie długu i walkę z kryzysem przed tym jak zacznie starania o ustabilizowanie notowań złotego przed wejściem do ERM2, powiedział Brezinschek w wywiadzie udzielonym Bloombergowi. 

- Polski rząd dąży do wprowadzenia euro najszybciej jak się da – powiedział  Brezinschek. – Nie ma powodu, aby śpieszyć się do strefy euro. To nie ma sensu, bo zmusza do obrony waluty, a to są pieniądze, których potrzeba na obniżanie poziomu zadłużenia – dodał. 

Ekonomista Raiffeisen Centrobank podkreślił, że jest nieefektywne, aby kraj z płynnym kursem walutowym, któremu dolega spadek wpływów z podatków i trudniejszym w związku z tym zarządzaniem długiem, dążył do obniżania inflacji.
MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / "Nie śpieszcie się do euro"