Nie wystaczy przewieźć

MIB
opublikowano: 26-10-2006, 00:00

Odbiorcy usług logistycznych mają coraz wyższe wymagania. Kluczem może być kompleksowa obsługa.

Przed operatorem logistycznym stoi wiele wyzwań. Od firm doświadczonych, które prowadzą swoje działania w skali globalnej, wymaga się całego spektrum usług i rozwiązań. Najlepiej jeśli operator logistyczny wybrany przez firmę handlową jest w stanie kompleksowo ją obsłużyć w trakcie całego procesu łańcucha logistycznego. Takie rozwiązanie zapewni efektywność kosztów, stały dostęp do informacji i sprawność na każdym etapie przebiegu dostaw. Bardzo ważną kwestią jest system hubowy, w ramach którego realizowane są własne połączenia lotnicze, integracja procesów w globalnym łańcuchu dostaw, w tym relacje producent — lotnisko, lotnisko — lotnisko, lotnisko — importer, producent — importer, producent — sieć detaliczna.

Operatorzy logistyczni prowadzący działalność na Dalekim Wschodzie muszą sprostać dodatkowym zadaniom. Jest to m.in. kontrola jakości sprowadzanych produktów jeszcze w Chinach. Usługa ta ma szansę na intensywny rozwój w ciągu najbliższych lat, co widać na przykładzie rynków zachodnich. Tam klienci zlecają operatorom monitoring i weryfikację towarów, a jednocześnie obniżają koszty magazynowania i nie ponoszą kosztów transportu produktów wadliwych.

Na podstawie wystąpienia, pt. „Schenker jako integrator łańcucha dostaw w relacjach z Dalekim Wschodem”, przygotowanego przez Janusza Górskiego, prezesa Schenker, i Piotra Kozłowskiego, dyrektora spedycji morskiej i lotniczej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane