Niedobry scenariusz dla Eurocashu

Kamil Zatoński
opublikowano: 08-03-2018, 22:00

Krzysztof Radojewski, szef analityków DM Noble Securities, uważa, że spółka Luisa Amarala ma strukturalny problem w kluczowym segmencie.

Analityk w raporcie wydanym 5 marca o godz. 9 obniżył z „kupuj” do „trzymaj” rekomendację dla akcji Eurocashu. Cenę docelową ściął o 38 proc., do 23,2 zł.

„Bardzo słabe wyniki czwartego kwartału 2017 r. są naszym zdaniem oznaką materializacji najgorszego scenariusza, czyli strukturalnych problemów segmentu hurtowego. Jest to segment, który generuje najwięcej gotówki w spółce. Jednak z drugiej strony wymaga on coraz głębszej restrukturyzacji i optymalizacji kosztowej w celu utrzymania bieżących wyników. Jest to w naszej opinii długi proces, który będzie trwał również w kolejnych latach. Spadek rentowności w opinii spółki jest przejściowy, jednak może być on również oznaką, że Eurocash stopniowo traci pozycję negocjacyjną w stosunku do producentów” — uważa Krzysztof Radojewski.

Wyniki za czwarty kwartał 2017 r. skłoniły specjalistę do rewizji prognoz i w ślad za tym do obniżenia ceny docelowej akcji z 37,5 do 23,2 zł. „W obecnej sytuacji poza możliwym potencjalnym odreagowaniem wynikającym z dynamicznego spadku kursu, nie widzimy w średnim terminie potencjału do wzrostu kursu” — dodaje Krzysztof Radojewski. Artykuł jest wyciągiem z rekomendacji, dostępnej na stronie pb.pl. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Niedobry scenariusz dla Eurocashu