Niemal połowa obligacji do wykupu

opublikowano: 26-07-2018, 22:00

Posiadacze obligacji deweloperskiej spółki Murapol skrzętnie wykorzystują możliwość przedstawienia ich do wcześniejszego wykupu.

W niespełna 10 dni zażądali wykupu papierów o łącznym nominale 19,2 mln zł. Chodzi o emisje obligacji serii T, U, W i Z, notowane na Catalyst i zapadające w latach 2019/2020. Ich łączna wartość nominalna to 40 mln zł, a do tej pory zażądano wykupu papierów za 19,2 mln zł. W największym stopniu dotyczy to emisji serii T (67 proc. z 10 mln zł), a także serii W (60 proc. z 11,8 mln zł). W części uzasadnień żądań podano, że zgłoszono je w związku z przedterminowym wykupem innych obligacji, dokonanym przez dwie spółki zależne Murapolu.

„Emitent podkreśla, że żądania skierowane przez obligatariuszy nie następują wskutek naruszenia przepisów ustawy o obligacjach ani Warunków Emisji Obligacji, lecz jest jedynie konsekwencją realizacji jednego z uprawnień obligatariuszy określonych w Warunkach Emisji Obligacji serii T, U, W i Z (tj. uprawnienia obligatariuszy do żądania przedterminowego wykupu obligacji)” — podaje Murapol. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu