Czytasz dzięki

Niemcy: prokuratorzy badają sprawę Wirecardu

opublikowano: 22-06-2020, 12:23

Niemieccy prokuratorzy publiczni poinformowali, że badają możliwość przestępstw kryminalnych powiązanych z firmą Wirecard po tym jak jej audytor nie doliczył się 1,9 mld EUR, informuje Reuters.

Agencja pisze, że zapytani, czy rozszerzą badanie na samą spółkę,  prokuratorzy z Monachium odpowiedzieli, że nie mogą komentować toczących się spraw.

W miniony czwartek audytor Wirecardu ogłosił, że nie może podpisać jego sprawozdania finansowego, bo nie doliczył się 1,9 mld EUR. Początkowo sugerowano, że pieniądze są na rachunkach w bankach na Filipinach, ale bank centralny tego kraju poinformował podczas weekendu, że pieniądze niemieckiego operatora płatności nie wpłynęły do systemu finansowego kraju. W poniedziałek rano zarząd Wirecardu opublikował komunikat, w którym poinformował iż jest wielkie prawdopodobieństwo, że „zaginione” 1,9 mld EUR nigdy nie istniało.

Akcje Wirecard tanieją obecnie o ok. 35 proc. do 16,85 EUR. W środę, dzień przed wybuchem afery, notowano je po 100,40 EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane