Niemcy protestują,Gliwice produkują

Paweł Janas
05-11-2009, 05:22

Podczas gdy niemieckie związki Opla chcą strajkować, śląska fabryka zaczęła produkcję nowego modelu.

Wtorek rano. Gliwice. Fabryka Opla. Rusza seryjna produkcja nowej Astry IV. To kolejny model po Astrze III i Zafirze. Potwierdzenie, że fabryka na Śląsku uznawana jest za jedną z najlepszych w całej stajni General Motors.

Wtorek wieczór. Detroit. Siedziba General Motors (GM). Ku zaskoczeniu motoryzacyjnego świata rada dyrektorów koncernu GM odstępuje od sprzedaży marki Opel konsorcjum utworzonemu przez kanadyjską firmę Magna i rosyjski Sbierbank. Jak na to reagują w polskim Oplu?

— Chcemy jak najszybciej osiągnąć pełne moce produkcyjne. Informacja o pozostaniu Opla w strukturach GM oznacza, że ucichną plotki o rzekomych planach przeniesienia produkcji z Gliwic do Rosji. Pewne jest też, że restrukturyzacja nie ominie europejskiego Opla. Pytanie tylko, czy i w jakim zakresie obejmie ona naszą fabrykę — mówi Przemysław Byszewski, rzecznik GM Poland.

Opel Astra IV
Zobacz więcej

Opel Astra IV

Więcej w czwartkowym PB

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Niemcy protestują,Gliwice produkują