Niemcy: ZEW poniżej oczekiwań

opublikowano: 13-09-2016, 11:30

Nastroje niemieckich inwestorów nie zmieniły się we wrześniu, podał ZEW Center for European Economic Research z Mannheim.

Indeks, który pokazuje oczekiwania inwestorów i analityków dotyczące sześciu najbliższych miesięcy, wynosi we wrześniu 0,5. Ekonomiści oczekiwali jego wzrostu do 2,5.

Zobacz więcej

Vario Images/FORUM

Choć w Niemczech jest rekordowo niskie bezrobocie i koszty kredytu, to inwestorów z tego kraju może niepokoić niskie tempo globalnego wzrostu i negatywne skutki decyzji Wielkiej Brytanii o wyjściu z Unii Europejskiej.  

- Obecna dwuznaczność gospodarczych impulsów z Niemiec i zagranicy oznacza, że prognozowanie na następne kilka miesięcy jest trudne – tłumaczy Achim Wambach, szef ZEW.  – Niemiecki eksport, szczególnie do krajów spoza Unii Europejskiej, a także dane o produkcji przemysłowej, rozczarowały – dodał.

Indeks obecnych warunków spadł we wrześniu do 55,1 z 57,6 w sierpniu. Indeks oczekiwań w strefie euro wzrósł do 5,4 z 4,6.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Niemcy: ZEW poniżej oczekiwań