Niepewność ciąży biznesowi

NBP kolejny raz zatrzymał się przy kondycji przedsiębiorstw.

Czwarty kwartał ubiegłego roku przyniósł poprawę sytuacji głównie dzięki wzrostowi sprzedaży, pozytywnym tendencjom na rynku pracy. Prognoza na pierwszy kwartał nie jest już tak różowa, a biznesowi ciąży niepewność związana z wahaniami kursów walut i cen oraz trudne do przewidzenia zmiany przepisów.

Słabo też wyglądają przewidywania dotyczące inwestycji. Początek roku powinien przynieść ożywienie aktywności inwestycyjnej w sektorze publicznym, ale przedsiębiorstwa prywatne, w tym zagraniczne, nie czują się pewnie i nie zakładają zwiększenia nakładów na środki trwałe.

JUŻ PISALIŚMY

„PB” z 18.01.2017 r.

DUZI NIE CHCĄ INWESTOWAĆ: Już kilka dni temu opisywaliśmy w „PB” niepokojące sygnały jakie płyną z najnowszych badań banku centralnego. W ubiegłym roku inwestycyjny dołek obciąża konto państwa, ale w tym role mogę się odwrócić, bo prywatne firmy nie mają chęci do ryzykowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartek Godusławski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu