Niepołomice szukają inwestora

Jolanta Mabe
25-02-2002, 00:00

Niepołomice. Władze Niepołomic poszukują inwestora, który zbuduje hotel na Zamku Królewskim i będzie nim zarządzał. Wkrótce będzie ogłoszony przetarg. Koszt modernizacji szacuje się na 4 mln zł.

Miasto prowadzi prace remontowe na zamku od 1990 r. W tym celu wyemitowało obligacje komunalne wartości 4 mln zł. Zostały one wykupione w październiku 2001 r. Dzięki emisji i środkom budżetowym oddano do użytku sale wystawowe, restaraurację i Centrum Kultury. Na ukończeniu znajduje się Centrum Kongresowo-Koncertowe. Częścią wystawowo-kulturalną zarządza powołana przez miasto Fundacja Zamek Królewski.

— Miastu brakuje jednak środków finansowych na budowę części hotelowej. Dlatego poszukujemy inwestora, z którym chcemy się związać, poprzez dzierżawę części zamku, na dłużej — mówi Danuta Wieczorek, zastępca burmistrza Niepołomic.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jolanta Mabe

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Niepołomice szukają inwestora