Nieruchomości premium nie dają się spowolnieniu

opublikowano: 25-05-2023, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W 2022 r. wartość rynku luksusowych domów i mieszkań w Polsce urosła o 9 proc. Najwięcej transakcji przeprowadzono w Warszawie.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • jaką wartość miał rynek luksusowych apartamentów i domów w Polsce w 2022 r.
  • gdzie przeprowadzono największe transakcje
  • jaka była ich wartość

Nieruchomości z najwyższej półki wygrywają z kryzysem i nawet wysokie ceny nie zniechęcają nabywców. W 2022 r. wartość rynku domów i mieszkań z najwyższej półki wzrosła w porównaniu z 2021 r. o 9 proc. i sięgnęła 2,84 mld zł, podaje w najnowszym raporcie KPMG, powołując się na dane Cenatorium.

Margines rynku
Margines rynku
Jak tłumaczą eksperci KPMG, rynek nieruchomości premium w Polsce jest relatywnie mały. Jeszcze kilka lat temu zaliczano do niego apartamenty warte 1 mln zł. Obecnie stanowią one segment popularny.

Rekordową transakcją była sprzedaż apartamentu w wieżowcu Złota 44 w Warszawie – za 23 mln zł. Najwyższą cenę za metr – ponad 68 tys. zł – uzyskał natomiast apartament przy ulicy Twardej 4 w stolicy.

Na 22 największe transakcje aż 16 przypadało na Warszawę. Eksperci KPMG zwracają jednak uwagę, że niezależnie od miasta udział nieruchomości luksusowych w całym rynku mieszkaniowym w Polsce jest niewielki i wynosi zaledwie kilka procent.

2,84 mld zł

taka była wartość rynku luksusowych nieruchomości w Polsce w 2022 r.

9 proc.

o tyle urosła w porównaniu do 2021 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane