Niespodzianka Rolimpeksu

Dariusz Karolak
15-02-2002, 00:00

Miłą niespodziankę wynikami sprawił swoim akcjonariuszom po długiej przerwie Rolimpex. Skoczył obrót i kurs. Powstał biały dosyć pokaźny jak na ostatnie tygodnie korpus dzienny, który przełamał linię spadków od 1 II, ale nie pokonał dziennej średniej VAMA10.

Kolejna bariera to 5-tygodniowa linia bessy zbieżna z dzienną VAMA10, 3 zł. Jej pokonanie powinno zwabić owych kupujących, bo otworzy się droga do 3-miesięcznej linii bessy, 3,2. Potencjał nie jest zatem zbyt imponujący, a do życzenia wiele pozostawia płynność i co gorsza kontrowersyjna polityka zarządu w kwestii współpracy i stopniowego przejmowania kontroli nad spółką przez inwestora strategicznego. Kontrowersyjna, bo zarząd sprzyja inwestorowi zmierzającemu do osiągnięcia swoich celów bez konieczności ogłaszania wezwania. W innym układzie można by mieć pewność, ze znakomite wyniki rynek we właściwy sposób by docenił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Niespodzianka Rolimpeksu