Niespodzianki na liście do rady ARP

Katarzyna Kapczyńska
opublikowano: 15-01-2008, 00:00

Arkadiusz Krężel nie zakwalifikował się na krótką listę osób, które mogą wejść do rady nadzorczej Agencji Rozwoju Przemysłu.

Arkadiusz Krężel nie zakwalifikował się na krótką listę osób, które mogą wejść do rady nadzorczej Agencji Rozwoju Przemysłu.

Resort skarbu przymierza się do rozstrzygnięcia konkursu do rady nadzorczej Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). Wczoraj opublikował krótką listę potencjalnych kandydatów na jej członków. To pierwsza krótka lista w realizowanym przez ministerstwo eksperymentalnym programie naboru członków do państwowych rad.

Spośród 140 chętnych do rady ARP wybrano dwadzieścia nazwisk. Niespodzianką jest to, że na krótkiej liście nie znalazł się Arkadiusz Krężel, były wieloletni prezes agencji, a obecnie szef rady nadzorczej Impexmetalu i Boryszewa.

— Nie otrzymałem jeszcze z resortu skarbu żadnej informacji w sprawie wyboru kandydatów do rady. Nie czuję się jednak zawiedziony. Obecnie też mam dużo pracy — mówi Arkadiusz Krężel.

Czemu nie znalazł się na liście — tego nie wiadomo. Pojawiają się przypuszczenia, że skoro obecna ekipa zapowiedziała badanie prowadzonego, m.in. przez ARP, procesu restrukturyzacji stoczni, to trudno oczekiwać wyboru osoby, która przez lata kierowała tą instytucją.

Wśród kandydatów, którzy znaleźli się na liście do rady ARP, jest natomiast Andrzej Kaczmarek, który od listopada 2005 r. do stycznia 2007 r. był wiceministrem gospodarki, a wcześniej szefem Fundacji Centrum Innowacji FIRE z grupy ARP. Na krótkiej liście jest też sporo osób, które mają doświadczenie we współpracy z Komisją Europejską, zarządzaniem finansami etc.

— Za kilka dni zostanie wybrana rada agencji, która rozpocznie przesłuchania kandydatów do zarządu — mówi jedna z osób znających kulisy konkursu.

Kto zostanie prezesem agencji — trudno zgadywać. Według nieoficjalnych informacji, oferty złożyło 10 osób. Za faworyta uchodzi Ryszard Kardasz, prezes Przemysłowego Centrum Optyki. Przedstawiciele firm restrukturyzowanych przez ARP liczyli też, że do zarządu wejdzie Edward Nowak, wiceminister gospodarki w rządzie AWS, a obecnie szef Kemu. Już kilka tygodni temu mówił on jednak „PB”, że musi dokończyć swoje zadania w prywatnym biznesie, a w sprawach agencji bardziej niż prezesura interesuje go rola doradcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu