Niespodziewany zysk Commerzbanku

opublikowano: 12-05-2021, 08:35

Commerzbank osiągnął w pierwszym kwartale 133 mln EUR zysku netto. Rynek oczekiwał 131 mln EUR straty. Rok wcześniej wynosiła 291 mln EUR.

Zysk to głównie zasługa zwiększenia przez Commerzbank przychodów w pierwszym kwartale o 35 proc., głównie dzięki zwiększonym wpływom z handlu na rynkach finansowych i bankowości inwestycyjnej. Bank ogłosił, że obecnie oczekuje lekkiego wzrostu przychodów w tym roku w porównaniu z ubiegłym. Wcześniej zapowiadał, że będą trochę niższe niż w 2020 roku.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

- Rozpoczęliśmy rok od bardzo dobrych wyników, a po uwzględnieniu kosztów restrukturyzacji mamy dodatni wynik netto - powiedziała dyrektor finansowa Bettina Orlopp. – Silny biznes papierów wartościowych w znaczący sposób przyczynił się do tego wyniku, co pozwoliło nam w znacznym stopniu zrekompensować skutki wynikające z otoczenia ujemnych stóp procentowych – dodała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane