Nissan za... milion euro

opublikowano: 12-12-2018, 22:00

W lipcu 2018 r. Nissan pokazał nietypowy prototyp. Kilka dni temu potwierdził, że powstanie wersja produkcyjna.

Mocno limitowana i horendalne droga. Prototyp Nissana GT-500 by Italiandesign został pokazany podczas tegorocznej edycji Festiwalu Szybkości w Goodwood w Anglii. Projekt Nissan zrealizował wspólnie z turyńską pracownią Italiandesign z okazji zarówno 50-lecia modelu GT-R (przypada w 2019 r.), jak też Italiandesign (2018 r.). Poza Goodwood prototyp pokazywany był także na torze Spa-Francorchamps w Belgii, na Rolex Monterey Motorsports Reunion w USA oraz w Nissan Crossing w tokijskiej dzielnicy Ginza. Zapewne skończyłby jako jubileuszowy eksponat, gdyby nie decyzja o seryjnej produkcji. Oczywiście ściśle limitowanej. Powstanie tyko 50 aut. Cena będzie się zaczynać od 990 tys. EUR, nie licząc podatków i opcji.

Seryjny GT-R by Italiandesign niewiele różni się od prototypu. Jest oparty na modelu GT-R Nismo i dysponuje mocą 720 KM. Nabywcy będą mogli określić preferowaną i niepowtarzalną kombinację kolorystyczną. Przewidziano także możliwość wyboru kolorów wnętrza. Od 7 grudnia 2018 r. auto można oglądać w Galerii Nissana w Jokohamie. Klienci zainteresowani zakupem mogą już odwiedzać stronę www.GT-R50.nissan i kontaktować się z Italiandesign w sprawie przygotowania własnego, niepowtarzalnego egzemplarza. Wydawanie samochodów rozpocznie się w 2019 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu