Nosalowy Dwór chce wejść na GPW

ISBNews
opublikowano: 27-04-2015, 11:03

Nosalowy Dwór planuje debiut Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie poprzez odwrotne przejęcie firmy Advadis, która znajduje się w upadłości układowej, poinformował dyrektor finansowy Invest Nosalowy Dwór Jacek Reksa.

 Kluczowymi warunkami jest przyjęcie układu z wierzycielami Advadis oraz pozytywny wynik badania due diligence.

Hotel Nosalowy Dwór w Zakopanem
Zobacz więcej

Hotel Nosalowy Dwór w Zakopanem

"Jesteśmy zainteresowani wejściem poprzez Advadis na Giełdę Papierów Wartościowych. Giełda jest dobrym miejscem do realizacji zamierzeń naszej grupy. Zgodnie z zawartym listem intencyjnym, będziemy podejmować odpowiednie kroki, aby w przyszłości posiadać co najmniej 51% głosów na walnym zgromadzeniu Advadis. Jednak wykonanie założeń listu intencyjnego uzależniamy od spełnienia kilku warunków, w tym w szczególności od przyjęcia układu z wierzycielami Advadis, oraz pozytywnego wyniku badania due diligence. Po objęciu akcji nowej emisji chcemy zmienić nazwę i profil Advadis na działalność związaną z biznesem hotelowym, czyli budową luksusowych hoteli, ich obsługą oraz inwestycjami typu condo" - powiedział Reksa, cytowany w komunikacie.

W marcu Invest Nosalowy Dwór i notowana na GPW spółka Advadis, która znajduje się w upadłości układowej, podpisały list intencyjny o współpracy. Dotyczy on emisji akcji dla hotelowej firmy, która po jej objęciu stałaby się kluczowym inwestorem w Advadis, podano również.

Sąd wyznaczył termin posiedzenia w sprawie zawarcia układu z wierzycielami na 30 kwietnia tego roku. Od ogłoszenia upadłości układowej w styczniu 2011 r. Advadis stara się regulować zobowiązania i porozumieć się z wierzycielami. Jednym z nich jest bank BGŻ, z którym spółka podpisała ugodę i od dwóch lat spłaca 10,5 mln zł zobowiązań wraz z odsetkami.

"Posiadamy środki na bieżącą działalność spółki z wpływów z wynajmu naszych nieruchomości. W opinii biegłego powołanego przez sąd, w przypadku zawarcia układu Advadis ma również możliwość obsługi bieżących zobowiązań. Liczymy na wprowadzenie inwestora do spółki, czyli firmy Invest Nosalowy Dwór" - powiedział szef rady nadzorczej Advadis Mirosław Halk.

Niedawno Advadis wygrał w sądzie okręgowym i apelacyjnym w Warszawie sprawę, w której sądy potwierdziły, że Bank Pekao w 2003 roku niesłusznie uznał Advadis za firmę niewypłacalną. Właśnie ta decyzja spowodowała, że Advadis musiał zakończyć swoją historyczną działalność browarniczą i wyprzedać majątek. Posiadając orzeczenia sądów okręgowego i apelacyjnego, Advadis złożył już w sądzie pozew, w którym domaga się od Pekao odszkodowania w wysokości ponad 57,4 mln zł.

Invest Nosalowy Dwór to spółka kontrolowana przez rodzinę Gaczorków, którzy są właścicielami hoteli Nosalowy Dwór, Marilor oraz Salamander w Zakopanem. To luksusowe obiekty noclegowe oraz hotele typu condo, czyli budowane i sprzedawane klientom z gwarancją wynajmu. Łącznie w obiektach tych znajduje się kilkaset pokoi i apartamentów. Przychody grupy Nosalowy Dwór w 2014 roku wyniosły 100 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu