Notowania w USA ruszyły pod kreską

PAL, MW, Bloomberg
16-06-2010, 15:51

Zgodnie z zachowaniem futuresów, główne indeksy USA wystartowały w środę pod kreską.

Jeszcze przed sesją na rynek napłynęło wiele danych z gospodarki. Indeks wniosków o kredyt hipoteczny wzrósł o 18 proc. w tygodniu zakończonym 11 czerwca. Wnioski o kredyt na refinansowanie wzrosły o 21 proc., najmocniej od roku, a wnioski o kredyt na nabycie domu poszły w górę po raz pierwszy od sześciu tygodni.

Nieco gorsze dane napłynęły z budowlanki. Liczba rozpoczętych budów domów spadła w maju o 10 proc., do 593 tys. w ujęciu rocznym i okazała się najniższa od grudnia. Liczba rozpoczętych budów domów jednorodzinnych spadła o 17 proc. do 468 tys. i była najniższa od roku, a liczba zezwoleń na budowę spadła o 5,9 proc. do 574 tys.

Lepsza od prognoz okazała się majowa produkcja przemysłowa w USA, która wzrosła o 1,2 proc. wobec oczekiwań wzrostu produkcji o 0,9 proc. Z kolei ceny produkcji sprzedanej spadły w maju o 0,3 proc., najmocniej od lutego.

W pierwszych minutach handlu 14 proc. zyskały akcje Neurocrine Biosciences. Papiery Universal Travel przeceniono o 7 proc., a kurs Nokii zniżkował o 10 proc. Największy na świecie producent komórek obniżył prognozy wyników w drugim kwartale i całym roku. Tłumaczy to brakiem w ofercie telefonów z górnej półki oraz osłabieniem euro. Przychody i marże w drugim kwartale mają być zbliżone do dolnej granicy wcześniejszych prognoz lub lekko poniżej niej. Ponad 3 proc. BP. To efekt kolejnych zapowiedzi Obamy, że spółka zapłaci za szkody, jakie wyrządziła w Zatoce Meksykańskiej. Po 24 proc. tracą Fannie Mae i Freddie Mac, które w pierwszej dekadzie lipca opuszczą New York Stock Exchange.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Notowania w USA ruszyły pod kreską