Nowa pomoc dla MSP przed UE

Mira Wszelaka
04-07-2002, 00:00

W trosce o przyszłość sektora małych i średnich przedsiębiorstw po integracji z Unią Europejską ruszył program „Twoja firma w Europie”. Chodzi o zorganizowanie 50 konferencji, podczas których specjaliści Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, BZ WBK oraz kilku firm szkoleniowych będą przekazywać wiedzę na temat warunków konkurencji dla poszczególnych sektorów na unijnym rynku oraz koniecznych dostosowań.

— Część małych i średnich przedsiębiorców boi się nie tylko ryzyka zdobywania europejskiego rynku, ale także swojej przyszłości w rodzinnych stronach. Aż 58 proc. właścicieli obawia się upadku małych firm po integracji, a 44 proc. nie dostrzega żadnych korzyści z wstąpienia Polski do UE. Chcemy to zmienić, póki jeszcze jest czas — podkreśla Danuta Hübner, minister ds. europejskich.

Wszyscy zainteresowani mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w programie. Prezentacje będą zawierać praktyczną wiedzę o prowadzeniu firm w UE, ustawodawstwie unijnym oraz informacje o tym, jak korzystać ze środków pomocowych. Organizatorzy zapewniają także praktyczne szkolenia z zakresu zarządzania, rachunkowości i nowych technologii, a sesja wystawienniczo-targowa umożliwi wystawcom zaprezentowanie swoich usług i produktów oraz ułatwi nawiązanie kontaktów handlowych z małymi firmami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mira Wszelaka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Nowa pomoc dla MSP przed UE