Nowa spółka w Portfelu PB

Notowania Portfela PB obniżyły się w ciągu ostatnich 3 miesięcy o 2,7 proc. To słaby wynik, bo w tym czasie indeks WIG nie zmienił wartości, a grupujący maluchy WIG250 zyskał 1,0 proc. Aby przełamać złą passę, komitet inwestycyjny postanowił dokonać przetasowania w portfelu.

Dokupimy papierów znajdującego się już w jego składzie Magellana, a w dalszej kolejności wytypujemy, których akcji się pozbędziemy. W składzie portfela znalazła się też nowa spółka — Suwary.

Akcje Suwar, producenta opakowań z tworzyw sztucznych, mają szanse wrócić do hossy, wynika z analizy technicznej. Kurs spółki znalazł się powyżej dolnego ograniczenia kanału długoterminowego, a to sygnał, że powinien zmierzać do górnego krańca formacji (pełną analizę techniczną wykresu spółki znajdziesz na pulsinwestora.pb.pl). Poprawiła się też sytuacja fundamentalna firmy, choć w samym czwartym kwartale roku obrotowego 2014/2015 wzrosła tylko EBITDA, a przychody i zysk netto spadły. W całym roku wynik netto był jednak o 43 proc. wyższy, a zdaniem analityków DM BDM, którzy niedawno wydali rekomendację „kupuj”, wyceniając akcje na 16,3 zł. Specjaliści przekonują, że korzystnie na rezultaty i notowania wpłynie oddanie do użytku nowego budynku magazynowo-produkcyjnego, co zwiększy moce i obniży koszty. Zlecenie kupna złożyliśmy po 13,60 zł, ale podnieśliśmy je do 14 zł. Zostało zrealizowane w całości.

 

Papiery Magellana, które w Portfelu PB znalazły się rok temu, straciły na wartości 17,3 proc. Mimo to spodziewamy się zakończenia 12-miesięcznej korekty w notowaniach spółki, a to okazja, by dokupić akcji. Wskaźnik cena/zysk to obecnie zaledwie 8,5, a tymczasem spółka kontynuuje poprawę wyników. W ciągu ostatnich czterech kwartałów zysk netto był o 23 proc. wyższy niż w tym samym okresie rok wcześniej. Do zwiększenia pozycji postanowiliśmy wykorzystać wyprzedaż z ostatnich kilku sesji.Zlecenie kupna 6 akcji zrealizowano po średniej cenie 67,23 zł (uwzględniając prowizję).

Ciąg dalszy przebudowy portfela już wkrótce.

Znikną z niego spółki, które nie spełniły naszych oczekiwań, pojawią się też nowe inwestycje. W wyborze tych drugich pomogą czytelnicy. Propozycje należy uzasadnić i przesłać na adres portfel@pb.pl. 5 najciekawszych sugestii nagrodzimy książkami i gadżetami, ufundowanymi przez Dom Maklerski BOŚ — partnera Portfela PB.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane